![]() ![]() ![]() ![]() |
Projekt obejmuje wdrożenie Strategii biznesowej w zakresie internacjonalizacji Przedsiębiorstwa, a tym samym rekomendowanego w Strategii nowego modelu biznesowego oraz związanych z nim działań wdrożeniowych. Wdrożenie nowego modelu biznesowego zakłada wejście Przedsiębiorstwa z ofertą eksportową na 3 nowe zagraniczne rynki zbytu, tj. Czechy, Dania, Rosja (dywersyfikacja geograficzna sprzedaży), na których Wnioskodawca nie był dotychczas obecny z ofertą swoich usług.
![]() |
CONNECTION FAILED There is something wrong with the proxy server, or the address is incorect. Try:
|
REGULAMIN OKREŚLAJĄCY PROCESY I TECHNOLOGIĘ USZLACHETNIANIA WYROBÓW GOTOWYCH W FIRMIE KNK PRODUCTION & DEVELOPMENT SP. Z O.O.
SŁOWNIK:
Próba – procesy technologiczne mające na celu sprawdzenia, czy tkanina/dzianina Zamawiającego jest odpowiednia do wykonania procesów technologicznych w firmie KNK Production & Development Sp. z o. o.
Sztuka przedprodukcyjna – sztuka poddana procesom technologicznym przed wykonaniem wsadu produkcyjnego mająca na celu sprawdzenia, czy wsad produkcyjny jest wykonany z tej samej tkaniny/dzianiny.
Proces farbowania – przeprowadzenie procesów technologicznych, mających na celu zmianę wyrobu gotowego ze stanu surowego do wyrobu wybarwionego zgodnie z technologiami firmy KNK Production & Development Sp. z o.o.
Proces technologiczny - uporządkowany zbiór czynności zmieniających właściwości wyrobu gotowego od stanu surowego do stanu końcowego, czyli uszlachetnionego zgodnie z procesami technologicznymi firmy KNK Production & Development Sp. z o.o.
Wsad testowy –wsad wykonywany po wykonaniu próby i przed wykonaniem wsadu produkcyjnego. Wsad mający na celu sprawdzenie jak wyroby będą zachowywać się podczas procesów technologicznych w większym wsadzie.
Wsad produkcyjny – wsad wykonywany po wsadzie testowym; wsad wykonywany w celu uzyskania efektu farbowania lub spierania zgodnie z technologiami firmy KNK Production & Development Sp. z o.o.
Wzór produkcyjny – próba na wyrobie gotowym wykonywana przed wsadem produkcyjnym będąca wzorem do produkcji
Wykonawca - spółka pod firmą KNK Production & Development Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-837) przy ul. Pańska 96 lok.83, z oddziałem w Łodzi (93-408), ul. 3 Maja 64/66, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000544559, NIP 5272730459, REGON 360831067, kapitał zakładowy 5.000,00 PLN.
Zamawiający - osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej ale posiadająca zdolność prawną, korzystająca z usług KNK Production & Development SP. z o.o., w tym w szczególności dokonująca zlecenia zamówienia na wykonie próby, wsadu testowego, wsadu produkcyjnego.
Proces uszlachetniania – proces mający na celu wykończenie wyrobu gotowego
Wyrób gotowy – efekt końcowy (finalny) działalności produkcyjnej, czyli odszycie produktu
Światło dl65– Symuluje światło dzienne. Zgodne ze wszystkimi regulacjami międzynarodowymi wizualnej oceny i porównywania barw.
Światło UV - Wymagane dla przemysłu tekstylnego i papierniczego. Stymuluje jasność, substancji wybielających i barwników flurorescencyjnych
Świtało tl84 - Symuluje typowe oświetlenie wewnątrz sklepów, biur, supermarketów i wystaw.
Dzianina - płaski wyrób włókienniczy powstający przez tworzenie rządków lub kolumienek wzajemnie ze sobą połączonych oczek.
Tkanina - wyrób włókienniczy płaski powstający w wyniku przeplatania ze sobą wzajemnie prostopadłych układów nitek osnowy i wątku. Proces wytwarzania tkaniny nazywa się tkaniem i wykonywany jest na krosnach tkackich
Limit kolorystyczny – maksymalne osiągnięcie kolorystyczne/nasycenie koloru na danym materiale
przefarb – proces technologiczny mający na celu pokrycie wyrobu gotowego już uszlachetnionego
Tkaniny/dzianiny bielone chemicznie, czyli nie świecącej w świetle UV, wystabilizowanej, w kolorze ecru, przygotowanej do procesów farbowania, oznaczona PFD lub PPT.
Tkaniny/dzianiny bielonej optycznie, czyli świecąca w świetle UV, poddane procesom bielenia optycznego, w kolorze śnieżnobiałym/białym.
Zeskosować i/lub wykurczyć – kurczliwość materiału źle wystabilizowanego pod wpływem temperatury czy wody; może być po długości lub szerokości;
Dzień roboczy – jeden dzień od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
Regulamin – niniejszy regulamin firmy KNK Production & Development Sp. z o.o.
§1 POSTANOWIENIA WSTĘPNE
1.1 Niniejszy „REGULAMIN” określa warunki współpracy pomiędzy firmą „KNK Production & Development Sp. z o.o” zwanym Wykonawcą, a Zamawiającym.
1.2 Niniejszy „REGULAMIN” określa procesy i technologię uszlachetniania wyrobów gotowych w procesie ich farbowania i prania.
1.3 Regulamin stanowi integralną część zamówienia, pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym, jest ważny na czas nieokreślony.
1.4 Regulamin może ulec zmianie, o których Wykonawca poinformuje Zamawiającego drogą mailową.
1.5 Wykonawca będzie kontaktować się z Zamawiającym drogą mailową.
1.6 Niniejszy Regulamin wiąże tylko Zamawiających będących przedsiębiorcami w rozumieniu przepisów powszechnie obowiązującego prawa. Nie ma on zastosowania do Zamawiających będących konsumentami w rozumieniu przepisów powszechnie obowiązującego prawa.
1.7 Spory wynikłe w trakcie realizacji niniejszej umowy, jak również po jej wykonaniu, Strony poddają pod rozstrzygnięcie sądu powszechnego właściwego dla siedziby Wykonawcy.
1.8 Postanowienia paragrafów od 1 do 12 stosuje się również bezpośrednio do wszystkich technik wskazanych w § 13.
§2 POSTANOWIENIA OGÓLNE
2.1 Przed wykonaniem wsadu testowego i wsadu produkcyjnego Zamawiający ma obowiązek wykonania próby.
2.2 Próba (wzór produkcyjny), jest to sprawdzenie czy tkanina/dzianina Zamawiającego nadaje się do procesów technologicznych wykonywanych w firmie KNK Production & Development Sp. z o.o.
2.3 Procesy technologiczne podczas wykonywania próby mogą uszkodzić kupon lub wyrób gotowy. Zamawiający ponosi pomimo tego koszty związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem próby zgodnie z cennikiem KNK Production & Development Sp. z o.o.
2.4 Wykonawca zastrzega sobie wykonanie niezmywalnego stempla lub nałożenie naklejki na każdą próbę (kupon, wyrób gotowy) z przypisanym pięciocyfrowym kodem obróbki technologicznej.
2.5 Wykonawca nie podejmuje się wykonania wsadu testowego i/lub wsadu produkcyjnego, jeśli Zamawiający nie dostarczy wzoru produkcyjnego.
2.6 Wzór produkcyjny nie może być poddawany takim procesom jak: pranie, noszenie, obróbki chemiczne, narożnie na promieniowane słoneczne i oświetlenie sztuczne ze strony Zamawiającego. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za różnice kolorystyczne w procesie wsadu testowego i/lub wsadu produkcyjnego względem wzory produkcyjnego, jeśli nie zostaną zachowane w/w warunki.
2.7 Wsad testowy daje podgląd jak będzie przekładać się wsad produkcyjny oraz jakie mogą wystąpić niepożądane aspekty, podczas wsadu produkcyjnego. Różnice zarówno pomiędzy wzorem produkcyjnym a wsadem testowym i wsadem produkcyjnym to +/- do 10% tolerancji. Ocena koloru następuje w świetle DL65 i TL84.
2.8 W przypadku małej ilości wyrobów gotowych nie pozwalającej wykonać wsadu testowego, etap uznawany jest za wsad testowy.
2.9 Wykonawca zastrzega sobie prawo do wydłużenia czasu realizacji zamówienia w przypadku braku odpowiedniego środka barwiącego, chemicznego lub innego, który ma na celu poprawne ukończenie procesów technologicznych.
2.10 Wsad testowy może zostać pominięty w celu skrócenia wykonania zlecenia wyłącznie na odpowiedzialność Zamawiającego. W takim przypadku Zamawiający nie może złożyć reklamacji na wykonany wsad produkcyjny.
2.11 Zamawiający ma obowiązek po wykonaniu wpłaty za wykonane zlecenia, 3 dni roboczych do odebrania próby, wsadu testowego i/lub wsadu produkcyjnego. Po 3 dniach roboczych będzie naliczana opłata magazynowa w wysokości 10 złotych netto za każdy dzień, w związku z czym będzie wystawiona nowa faktura VAT. Każdy następny dzień to pełen koszt, niezależnie od godziny odebrania zlecenia próby, wsadu testowego i wsadu produkcyjnego.
2.12 Wszelkie informacje, które zostaną przesłane do Zamawiającego drogą elektroniczną przez Wykonawcę lub opiekuna są integralną częścią regulaminu.
2.13 Wykonawca zastrzega sobie możliwość wydłużenia czasu realizacji zlecenia, ze względu na czasochłonność wykonania produkcji w procesach technologicznych.
2.14 Wykonawca zaleca pranie wyrobów gotowych ręcznie w 30 stopniach Celsjusza, z użyciem płynów do prania przeznaczonych do tkanin delikatnych; nie należy stosować silnych detergentów i wybielaczy.
2.15 Wykonawca nie odpowiada za jakiekolwiek wady powstałe przy realizacji zlecenia, jeżeli powstały one z przyczyn tkwiących w materiałach przekazanych przez Zamawiającego lub niespełnienia wymogów przewidzianych w niniejszym regulaminie. Wykonawca nie ma przy tym obowiązku sprawdzenia materiału przekazanego przez Zamawiającego.
§ 3 SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ
2.16 Wykonawca zastrzega wydłużenie terminu realizacji zlecenie w przypadku zamówień niestandardowych lub innych uzasadnionych przypadkach. O nowym terminie zamówienia Zamawiający zostanie powiadomiony e-mailem. Jeśli wydłużenie przekroczy 3 dni roboczych od ustalonego terminu określonego w zamówieniu, wówczas termin zamówienia będzie odrębnie uzgodniony ze Strony. Wykonawca zastrzega sobie jednak wydłużenie terminu do 30 dni roboczych w przypadku oczekiwania na dostawę barwników, środków pomocniczych do ukończenia wykonania zlecenia.
2.17 Przy dostawie Zamawiający ma obowiązek dostarczenia dokumentacji potwierdzającej ilość towaru, w przypadku braku takiego dokumentu Zamawiający traci prawo do egzekwowania braku w ilościach towaru od Wykonawcy.
2.18 Niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia materiału na wykonanie zlecenia obciąża Zamawiającego.
2.19 Przy odbiorze Zamawiający ma obowiązek dokonać sprawdzenia ilości towaru, w przypadku braku sprawdzenia i opuszczenia siedziby lub innego zakładu Wykonawcy, Zamawiający traci prawo do egzekwowania ewentualnej różnicy w ilości towarów od Wykonawcy.
2.20 Wykonawca ma prawo odmowy realizacji wykonania zlecenia ze skutkiem natychmiastowym w razie powzięcia uzasadnionych wątpliwości co do wiarygodności lub sytuacji finansowej Zamawiającego. Wykonawca wedle swego wyboru może też powstrzymać się ze spełnieniem świadczenia, dopóki Zamawiający nie dokona zapłaty przed wykonaniem zlecenia lub nie da stosownego zabezpieczenia uiszczenia tej należności.
2.21 Zamawiający chcący złożyć zamówienie informuje drogą elektroniczną swojego opiekuna o szczegółach zamówienia, opiekun przesyła niezbędne informacje i regulamin określający procesy i technologię uszlachetnia wyrobów gotowych w firmie KNK Production & Development Sp. z o.o.
2.22 Potwierdzenie zamówienia przez Wykonawcę następuje w formie elektronicznej na adres e-mail Zamawiającego przez opiekuna. Czas realizacji zlecenia liczony jest od następnego dnia roboczego po dokonaniu ostatecznego potwierdzenia zamówienia przez opiekuna przy założeniu, że materiał znajduje się już w siedzibie Wykonawcy. W przeciwnym wypadku powyższy termin liczy się od dnia następującego po dniu dostarczenia całości materiału przez Zamawiającego.
2.23 Wykonawca zastrzega sobie prawo do nierealizowania zlecenia w przypadku, gdy Zamawiający zalega z wcześniejszymi płatnościami na jego rzecz.
2.24 Regulamin określający procesy i technologię uszlachetniania wyrobów gotowych w firmie KNK Production & Development Sp. z o.o. obowiązuje na czas nieokreślony. Wykonawca zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian, z którymi Zamawiający będzie mógł się zapoznać i zaakceptować.
2.25 W przypadku, gdy w ramach jednego zamówienia Zamawiający zamawia usługę na procesy technologiczne wykonywane u Wykonawcy z różnych kategorii usług, zamówienie zostanie podzielone na części, do każdego obowiązuje osobny regulamin określający procesy i technologię uszlachetniania wyrobów gotowych w firmie KNK PRODUCTION & DEVELOPMENT sp.zo.o.
§ 4 TERMINY REALIZACJI ZAMÓWIEŃ
2.26 Termin na wykonanie prób Wykonawca określa na od 7 do 10 dni roboczych przy ilościach do 100 sztuk, powyżej 100 sztuk termin może wydłużyć się do 14 dni roboczych.
2.27 Termin na wykonanie wsadu testowego Wykonawca określa na od 10 do 12 dni roboczych.
2.28 Termin na wykonanie wsadu produkcyjnego Wykonawca określa na od 10 do 12 dni roboczych.
2.29 Wykonawca zastrzega sobie prawo do wydłużenia czasu realizacji zamówienia w przypadku, gdy Zamawiający nie powiadomi Wykonawcy z 30 dniowym wyprzedzeniem o planowanym złożeniu zamówienia.
2.30 Wykonawca zastrzega wydłużenie terminu realizacji zlecenia w przypadku zamówień niestandardowych lub innych uzasadnionych przypadkach. Jeżeli wydłużenie przekroczy początkowy termin na wykonanie zlecenia, wówczas termin realizacji zamówienia będzie uzgadniany odrębnie przez Strony. O nowym terminie realizacji zamówienia Zmawiający zostanie powiadomiony e-mailem.
2.31 O nowym terminie realizacji zamówienia Zamawiający zostanie powiadomiony e-mailem także w przypadku, gdy z winy Zamawiającego Wykonawca nie został powiadomiony o ukrytych aspektach produkcyjnych niemożliwych do wychwycenia przed realizacja zamówienia, o których mowa w niniejszym regulaminie.
§ 5 FORMA PŁATNOŚCI
2.33 Z tytułu realizacji zamówienia Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie w wysokości ustalonej ceny według cennika na usługi w firmie KNK Production & Development Sp. z o.o.
2.34 Termin płatności ustalany jest indywidualnie.
2.35 Jeżeli zlecenie ma być oddawane częściami, a wynagrodzenie zostało obliczone za każdą część z osobna, wynagrodzenie należy się z datą ustaloną odrębnie dla każdego ze świadczeń częściowych.
2.36 Zamawiający oświadcza, że upoważnia Wykonawcę do wystawienia faktury VAT bez podpisu Zamawiającego.
2.37 W przypadku opóźnienia w zapłacie za wynagrodzenie Wykonawca jest upoważniony do naliczania odsetek ustawowych za opóźnienie w wysokości odsetek maksymalnych w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
2.38 Towar wydawany jest Zamawiającemu na podstawie otrzymanego potwierdzenia przelewu lub zaksięgowaniu środków na koncie bankowym bądź z chwilą dokonania płatności gotówką lub kartą płatniczą w siedzibie Wykonawcy lub wpłynięcia środków do Wykonawcy w inny sposób.
2.39 Zamawiający ma obowiązek powiadomić Wykonawcę o wyborze formy płatności oraz formie potwierdzenia transakcji poprzez paragon VAT lub fakturę VAT.
2.40 Formy płatności jakie obowiązują u Wykonawcy to: płatność gotówka, kartą płatniczą w siedzibie Wykonawcy, płatność za pobraniem lub przedpłata przelewem na konto Wykonawcy.
§ 6 DOSTAWA
2.41 W przypadku podania przez Klienta błędnego lub niedokładnego adresu dostarczenia towaru, Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie lub opóźnienie w dostarczeniu towaru.
2.42 Zamawiający jest zobowiązany powiadomić niezwłocznie Wykonawcę o zmianach adresu dostawy, danych do wystawienia faktury VAT drogą elektroniczną na adres e-mail opiekuna lub na Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
2.43 Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za utrudnienia w dostawie towaru drogą kurierską, które leżą po stronie firm kurierskich, jak również za szkody powstałe w towarze z uwagi na działania kuriera. Niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia przesyłki przechodzi na Zamawiającego z datą wydania przesyłki firmie przewozowej przez Wykonawcę.
2.44 Zamawiający może skorzystać z usługi kurierskiej Wykonawcy, jeżeli poinformuje go o tym Wykonawcę w danym dniu roboczymdo godziny 14:00. Po tej godzinie wysyłki będą realizowane następnego dnia roboczego.
§ 7 WARUNKI REKLAMACJI W RAMACH RĘKOJMI
2.45 Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zamawiającego, jeśli wyroby gotowe posiadają wady fizyczne, o których nie jest mowa w niniejszym regulaminie.
2.46 Wykonawca nie odpowiada za uszkodzenia mechaniczne wyrobów gotowych spowodowanych przez Zamawiającego ani za nieprawidłowości powstałe wskutek niestosowania się do zaleceń Wykonawcy w myśl postanowień niniejszego regulaminu oraz wszelkich wskazówek udzielonych Zamawiającemu.
2.47 Wykonawca ustosunkuje się do pisemnej reklamacji Zmawiającego w ciągu 14 dni roboczych na adres e-mail Zamawiającego, od daty spełnienia wszelkich wymogów koniecznych do rozpatrzenia reklamacji.
2.48 W celu rozpatrzenia reklamacji przez Wykonawcę, Zamawiający powinien dostarczyć reklamowane wyroby gotowe wraz z dowodem zakupu do siedziby Wykonawcy.
2.49 W przypadku rozpatrzenia reklamacji na korzyść Zamawiającego – Wykonawca niezwłocznie wykona poprawę wadliwych wyrobów gotowych zastrzegając sobie, że wyroby gotowe poprawione będą inne niż wzór produkcyjny i wsad produkcyjny. Nie wpływa to na możliwość złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami. W przypadku braku możliwości usunięcia wady wyrobów gotowych lub obniżenia ceny, bądź gdyby wiązało się to z nadmiernymi kosztami lub niedogodnościami, Wykonawca zwraca Zamawiającemu należność niezwłocznie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
2.50 Zamawiający może wyłącznie rościć należność z tytułu reklamacji maksymalnie do kwoty, jaką zapłacił Wykonawcy za procesy technologiczne przeprowadzone na wyrobach gotowych Zamawiającego.
2.51 Jeżeli Wykonawca rozpatrzy pozytywnie reklamację na rzecz Zamawiającego i dokona zwrotu należności, wyroby gotowe nie podlegają zwrotowi Zamawiającemu i stają się własnością Wykonawcy
2.52 Należność za pozytywne rozpatrzenie reklamacji na rzecz Zamawiającego, Wykonawca przekaże Zamawiającemu w ciągu 7 dni roboczych od dnia ustosunkowania się do żądań Zamawiającego na wskazane przez Zamawiającego konto bankowe.
2.53 Zamawiający, który w ramach zamówienia skorzystał z bonu rabatowego, promocji udostępnionego przez Wykonawcę, nie ma prawa do reklamacji usług.
2.54 Wykonawca informuje, że wyroby gotowe (próba, wsad testowy i wsad produkcyjny) mogą posiadać fabryczny zapach po procesach technologicznych, który zanika podczas użytkowania i prania, nie jest on toksyczny i nie stanowi podstaw do zwrotów i reklamacji.
2.55 Wykonawca nie udziela gwarancji.
§ 8 REZYGNACJA, ODSTĄPIENIE OD ZLECENIA
2.56 Jeżeli w toku składania i realizacji zamówienia brak jest współdziałania ze strony Zamawiającego, Wykonawca może wyznaczyć Zamawiającemu odpowiedni termin z zagrożeniem, iż po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu będzie uprawniony do odstąpienia od umowy.
2.57 Zamawiający nie może odmówić zapłaty całości wynagrodzenia mimo niewykonania zlecenia, jeżeli Wykonawca był gotów je wykonać, lecz doznał przeszkody z przyczyn dotyczących Zamawiającego.
2.58 W przypadku, gdy Zamawiający anuluje wykonanie zlecenia, a Wykonawca jest w trakcie procesów technologicznych, Zamawiający będzie obciążony kosztami wykonania całości kwoty jaka była ustalona za wykonanie zlecenia.
2.58 Zamawiający nie może dokonać modyfikacji zlecenia po zaakceptowaniu zlecenia przez Wykonawcę.
§ 9 PROCEDURY PRZED ROZPOCZĘCIEM PROCESU TECHNOLOGICZNEGO FARBOWANIA
Dobór tkaniny/dzianiny
2.59 Do procesów technologicznych rekomenduje się wybór tkaniny/dzianiny bielonej chemicznie, czyli nie świecącej w świetle UV, wystabilizowanej, w kolorze ecru, przygotowanej do procesów farbowania, oznaczona PFD lub PPT.
2.60 Tkanina/dzianina nie wystabilizowana może się zeskosować i/lub wykurczyć, czyli zmniejszyć się o kilka centymetrów lub rozmiarów podczas procesów technologicznych, za co Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności.
2.61 Tkanina/dzianina wystabilizowana może wykurczyć się w dopuszczalnych granicach od 1% do 20% podczas procesów technologicznych, za które Wykonawcanie ponosi odpowiedzialności.
2.62 Przed rozpoczęciem wsadu testowego i/lub wsadu produkcyjnego wykonuje się próbę wykurczy tkaniny/dzianiny. Do wykonania próby wykurczy Zmawiający zobowiązany jest dostarczyć kupon o wymiarach 50x50cm lub 1x1m, obszyty overlockiem lub gotowy wyrób, pamiętając, że różnica pomiędzy wykurczem kuponu, a wyrobu gotowego mogą się różnić. W przypadku braku obszycia, Wykonawca będzie naliczał dodatkowe opłaty za przeszycie kuponu według cennika Knk Production & Development Sp. z o.o.
2.63 Wykonawca nie wykonuje pomiaru wykurczy, leży to po stronie Zamawiającego.
2.64 Tkanina/dzianina, która w stanie surowym posiada wyrobienia, małe pęczki i inne defekty, podczas procesów technologicznych mogą przejść w zaciągnięcia lub dziury.
2.65 Zamawiający jest zobowiązany poinformować Wykonawcę o dokładnym składzie tkaniny/dzianiny.
2.66 Zamawiający zobowiązany jest do wykonania próby tkaniny/dzianiny z każdej belki, przed przystąpieniem zarówno do odszycia wyrobów gotowych, jak i wsadem testowym i wsadem produkcyjnym.
2.67 Do procesów technologicznych nie rekomenduje się tkaniny/dzianiny bielonej optycznie, czyli świecącej w świetle UV, w kolorze śnieżnobiałym.
2.68 Na tkaninie/dzianinie bielonej optycznie mogą powstać plamy, przebarwienia, smugi, które są wynikiem wcześniejszych obróbek technologicznych a nie będącym wynikiem pracy Wykonawcy, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności, wykonanie usługi na ww. artykule klasyfikowane jest jako przefarb, do którego realizacji niezbędne jest podpisanie oświadczenia.
2.69 Wykonawca przyjmuje zlecenie wykonania procesów technologicznych na tkaninie/dzianinie bielonej optycznie wyłącznie na odpowiedzialność Zamawiającego. W przypadku powstania plam, przebarwień, smug Zamawiający nie ma możliwości złożenia reklamacji.
2.70 Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności w przypadku, gdy Zamawiający dostarcza do procesów technologicznych wyroby gotowe wykonane z kilku różnych tkanin/dzianin. Może to spowodować różnice kolorystyczne, różnice w spieraniu, odbarwieniu, barwieniu podczas procesów technologicznych.
2.71 Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za tzw. „pajace’, czyli odszycie wyrobów gotowych z kilku różnych belek tkanin/dzianin, co powoduje różnice kolorystyczne, różnice w spraniu, odbarwieniu.
2.72 Podczas procesów technologicznych może powstać peeling na wyrobach gotowych. Wykonawca może zastosować proces usunięcia peelingu, ale Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości usunięcia peelingu, zależy to od jakości danej tkaniny/dzianiny.
2.73 Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za błędy szwalnicze takie jak: słabe i wadliwe przeszycia, plamy na wyrobie gotowym dostarczonym ze szwalni, dziury powstałe po przesunięciu kieszeni, wadliwe wszycie zamków, wady w materiale np. pęknięcie lycry.
2.74 Zamawiający może zlecić Wykonawcy sprawdzenia wyrobów gotowych surowych przed procesami technologicznymi, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą według cennika KNK Production & Development Sp. z o.o. i wydłużeniem czasu realizacji zlecenia o 2 dni robocze.
2.75 Zamawiający ma obowiązek powiadomienia Wykonawcy o zmianie tkaniny/dzianiny, w przypadku, gdy próba, czyli wzór produkcyjny był wykonywany z innego gatunku, grubości tkaniny/dzianiny. W przypadku powstania różnic kolorystycznych, różnic w procesie wybarwienia, spierania, wad tzw. „zmęczenie materiału” Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności.
2.76 Wykonawca zaleca stosowanie odpowiednich etykiet pielęgnacyjnych i ostrzegawczych na wyrobach gotowych po wykonaniu procesów technologicznych.
2.77 Zamawiający zobowiązany jest do przeprowadzenia własnych testów jakościowych przed dopuszczeniem wyrobu do obiegu.
2.78 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
§ 10 Opracowanie koloru
2.79 Każdy proces farbowania lub proces technologiczny na denimie lub tkaninie Tencel, rozpoczyna się od opracowania koloru lub stopnia sprania na tkaninie/dzianinie docelowej, którą dostarcza Zamawiający.
2.80 Do opracowania koloru/stopnia sprania należy dostarczyć kupon, czyli kawałek tkaniny/dzianiny docelowej nie mniejszy niż 1x1 metr.
2.81 Opracowanie koloru wykonuje się wyłącznie do danej tkaniny/dzianiny. Zmiana tkaniny/dzianiny wiąże się z nowym opracowaniem koloru.
2.82 Zamawiający może określić zbliżony kolor, który chce uzyskać z katalogu PANTONE (oznaczenie TCX) , katalogu kolorystycznego Wykonawcy, lub dostarczyć Wykonawcy, kawałek materiału w kolorze docelowym, do którego ma się zbliżyć.
2.83 Kolory wybrane z katalogu PANTONE, katalogu kolorystycznego Wykonawcy, lub kawałka dostarczonego materiału w kolorze docelowym, inaczej przełożą się na tkaninę/dzianinę docelową Zamawiającego - mogą wystąpić różnice kolorystyczne, ze względu na różnorodność tkaniny/dzianiny.
2.84 Wykonawca rekomenduje sprawdzenie wybarwień wszystkich belek, z których będą odszyte wyroby gotowe do procesu farbowania/procesy spierania denimu lub tkaniny Tencel. W tym celu Wykonawca rekomenduje odcięcie z każdej belki kawałka materiału i uszycie koca patchworkowego do sprawdzenia wybarwień.
2.85 Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności, za powstałe różnice wybarwień podczas procesu procesów technologicznych na wyrobach gotowych, spowodowane wynikiem nieprawidłowego odszycia wyrobów gotowych jak również zastosowanie niewłaściwych nici, klejonek etc., które leżą po stronie Zamawiającego.
2.86 Wykonawca może polecić Zamawiającemu dostawców tkanin/dzianin, ale nie ponosi odpowiedzialności za rodzaj i jakość tkaniny/dzianiny zakupionej przez Zamawiającego.
2.87 Wykonawca po opracowaniu koloru przekłada Zamawiającemu lap dip, czyli kartę kolorystyczną z opracowaniem koloru. Na tej podstawie Wykonawca przekłada kolor na wyrób gotowy. Jeśli Zamawiający akceptuje próbę, Wykonawca przeprowadza wsad testowy i wsad produkcyjny.
§ 11 Dobór nici
2.88 Nici bawełniane podczas procesu farbowania zafarbują się, ale mogą pękać podczas procesu farbowania, za co Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności.
2.89 Nici poliestrowe w procesie farbowania nie zafarbują się, mogą jedynie nieregularnie przybrudzić się.
2.90 Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za jakość i rodzaj wszytych nici, leży to po stronie Zamawiającego.
§ 12 Akcesoria
2.91 Wykonawca nie zaleca wszywanie akcesoriów w wyroby gotowe przed procesem farbowania takich jak: zamki, guziki, napy, przypinki, metalowe aplikacje, troczki, paski, nity, wkłady, podszewki, wkłady barkowe i inne elementy dodatkowe, zwane dalej akcesoriami.
2.92 Wymienione elementy w punkcie 2.75 jak i inne dodatkowe akcesoria mogą spowodować odbarwienie się, powstanie plam na asortymencie, zaciągnięcia i dziury, oraz inne niepożądane uszkodzenia, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności.
2.93 Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie się akcesoriów
2.94 Zamawiający może użyć elementów dodatkowych, wymienionych w punkcie 2.75 wyłącznie na własną odpowiedzialność, podpisując stosowne oświadczenie.
2.95 Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za wszyte dodatki krawieckie, takie jak klejonki lub inne dodatkowe materiały, które mogą spowodować różnice kolorystyczne w procesach technologicznych, zmechacenie się lub odklejenie klejonki od wyrobu gotowego.
§ 13 Dodatkowe postanowienia co do technik szczególnych
PROCESY TECHNOLOGICZNE: BARWIENIE COLD-DYE (OLD-DYE)
2.96 Barwienie cold-dye (old-dye)nadaje efekt postarzenia, czyli nieregularnego wyfarbowania tkaniny/dzianiny oraz efekt białych przeszyć w miejscach szwów.
2.97 Podczas barwienia cold-dye (old-dye)mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, które będą mieć plamy, zacieki, smugi, rygi, oczka, miejsca niedobarwione zwłaszcza na panelach zewnętrznych takich jak: kołnierz, napa, plisa, kieszeń, krawędzie wyrobu gotowego spowodowane wywinięciem się asortymentu, mogą pojawić się wyroby gotowe ciemniejsze ze względu na tzw. wywrotki.
2.98 Wyroby gotowe barwione cold-dye (old-dye) muszą zostać odpowiednio zabezpieczone przed procesem technologicznym, tak aby asortyment nie podwinął się podczas barwienia i aby nie powstały miejsca niedobarwione.
2.99 Wyroby gotowe barwione na ciemne kolor mogą brudzić inne wyroby gotowe.
2.100 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.101 Wyroby gotowe barwione cold-dye (old-dye) będą ciemniejsze po prawej stronie niż po lewej.
2.102 Wyroby gotowe z długim rękawem mogą zafarbować się mocniej niż inne części asortymentu.
2.103 Elementy takie jak sznurki, paski, napy, troczki, poduszki będą barwione oddzielnie i mogą posiadać różnice kolorystyczne +/- 10% tonacji do wsadu testowego i/lub produkcyjnego.
PROCESY TECHNOLOGICZNE: BARWIENIE CIŚNIENIOWE
2.104 Barwienie ciśnieniowe nadajeefekt równomiernego wybarwienia tkaniny/dzianiny na włóknach sztucznych.
2.105 Podczas barwienia ciśnieniowego mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, które będą mieć plamy, zacieki, smugi, rygi, oczka, miejsca niedobarwione zwłaszcza na panelach zewnętrznych takich jak: kołnierz, napa, plisa, kieszeń, krawędzie wyrobu gotowego spowodowane wywinięciem się asortymentu; wyroby mogą się zdeformować, może pojawić się wykosi wykurcz tkaniny/dzianiny.
2.106 Wyroby gotowe barwione cold-dye (old-dye)muszą zostać odpowiednio zabezpieczone przed procesem technologicznym, tak aby asortyment nie podwinął się podczas barwienia i aby nie powstały miejsca niedobarwione.
2.107 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.108 Elementy takie jak sznurki, paski, napy, troczki, poduszki będą barwione oddzielnie i mogą posiadać różnice kolorystyczne +/- 10% tonacji do wsadu testowego i/lub produkcyjnego.
PROCESY TECHNOLOGICZNE: BARWIENIE REAKWTYNE
2.109 Barwienie reaktywne nadaje efekt równomiernego wybarwienia tkaniny/dzianiny.
2.110 Do barwienia reaktywnego rekomenduje się tkaninę/dzianinę bawełnianą 100%.
2.111 Podczas barwienia reaktywnego mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, które będą mieć plamy, zacieki, smugi, rygi, oczka, miejsca niedobarwione zwłaszcza na panelach zewnętrznych takich jak: kołnierz, napa, plisa, kieszeń, krawędzie wyrobu gotowego spowodowane wywinięciem się asortymentu.
2.112 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.113 Elementy takie jak sznurki, paski, napy, troczki, poduszki będą barwione oddzielnie i mogą posiadać różnice kolorystyczne +/- 10% tonacji do wsadu testowego i/lub produkcyjnego.
PRCOSESY TECHNOLOGICZNENA WYROBACH GOTOWYCH Z DENIMU I TENCEL (pranie w kamieniach, pranie w kwasach, pranie przez płukanie zmiękczające, pranie z enzymami, pranie z wybielaczami, efekty specjalne: wytarcia, przetarcia, uszkodzenia, rottury, dziury)
2.114 Wyroby gotowe z denimu/ Tencel poddawane procesom technologicznym mającym na celu rozjaśnieniu koloru będą żółknąć, jest to naturalny proces utleniania się indygo, za co Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności. Zamawiajacy zobowiązany jest do zabezpiczenia wyrobu
2.115 Podczas procesów technologicznych spranie na kamieniach lub w enzymach mogą powstawać uszkodzenia przy krawędzi kieszeń, pasków zależy to od jakości tkaniny.
2.116 Wyroby gotowe spierane na bardzo jasne finisze mogą posiadac uszkodzenia na zakończeniach się wyrobu: kieszeniach, pasku, nogawkach.
2.117 Podczas procesów technologicznych wyroby gotowe z denimu/ Tencel we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym będą miały różne natężenie wytarć, przetarć, nieproporcjonalne spieranie koloru.
2.118 Wyroby gotowe z denimu/Tencel będą posiadały różne natężenie, kolorystykę wytarć i przetarć. W większych wsadach produkcyjnych wytarcia i przetarcia będą bardziej zaniebieszczone.
2.119 Każda z belek tkaniny denimu/Tencel może mieć różną kolorystykę wytarć i przetarć, należy sprawdzić każdą z belek, od jakości tkaniny zależy stopień kolorystyczny wytarć i przetrać na wyrobie gotowym.
2.120 Podczas barwienia procesów technologicznych mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, które będą mieć plamy, zacieki, smugi, rygi, oczka, miejsca niedobarwione zwłaszcza na panelach zewnętrznych takich jak: kołnierz, napa, plisa, kieszeń, krawędzie wyrobu gotowego spowodowane wywinięciem się asortymentu, mogą pojawić się wyroby gotowe ciemniejsze ze względu na tzw. wywrotki, żółte plamy, różnorodne natężenie wytarć/przetarć, nieproporcjonalne spranie koloru.
2.121 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.122 Przed wykonaniem uszkodzeń na wyrobie gotowym z denimu/Tencel należy wykonać próbę czy tkanina nadaje się do procesów uszkodzeń (dziur, rottur).
MARMO/SURFACE
2.123 Przed przystąpieniem do wsadu testowego i/lub wsadu produkcyjnego w przypadku dzianiny spieralnej, należy sprawdzić spieralność wszystkich belek, należy z każdej belki odciąć kawałek materiału i zszyć w tzw. koc patchworkowy.
2.124 Wyroby gotowe należy zabezpieczyć przed procesem technologicznym.
2.125 Efekt spierania może być nierównomierny, posiadać różny stopień wybarwienia, wyroby gotowe z długim rękawem będą mieć więcej efektu sprania na rękawach, przy asortymencie o większych rozmiarach i wymiarach (np. sukienki, kurtki, żakiety) środek będzie mniej równy niż rękawy, kołnierz, środek i doły wyrobu gotowego.
2.126 Podczas procesu technologicznegomogą pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, które będą mieć plamy, zacieki, smugi, rygi, oczka, miejsca niedobarwione zwłaszcza na panelach zewnętrznych takich jak: kołnierz, napa, plisa, kieszeń, krawędzie wyrobu gotowego spowodowane wywinięciem się asortymentu, mogą pojawić się wyroby gotowe ciemniejsze ze względu na tzw. wywrotki, żółte przebarwienia, nieproporcjonalne spranie koloru.
2.127 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.128 Wsad testowy określa wsad produkcyjny, który jest wybierany na podstawie wszystkich wyrobów gotowych, wybierany jest tzw. limit kolorystyczny
‘ICE-DYE”
2.129 Technologia uszlachetniania wyrów gotowych w technice „ice-dye” to proces polegający na barwieniu i spieraniu, które daje efekt postarzenia tkaniny/dzianiny.
2.130 Wyroby gotowe należy zabezpieczyć przed procesem technologicznym spierania.
2.131 Efekt spierania może być nierównomierny, posiadać różny stopień wybarwienia, wyroby gotowe z długim rękawem będą mieć więcej efektu sprania na rękawach, przy asortymencie o większych rozmiarach i wymiarach (np. sukienki, kurtki, żakiety) środek będzie mniej równy niż rękawy, kołnierz, doły wyrobu gotowego.
2.132 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.133 Podczas procesu technologicznegomogą pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, które będą mieć plamy, zacieki, smugi, rygi, oczka, miejsca niedobarwione zwłaszcza na panelach zewnętrznych takich jak: kołnierz, napa, plisa, kieszeń, krawędzie wyrobu gotowego spowodowane wywinięciem się asortymentu, mogą pojawić się wyroby gotowe ciemniejsze ze względu na tzw. wywrotki, żółte przebarwienia, nieproporcjonalne spranie koloru.
2.134 Wsad testowy określa wsad produkcyjny, który jest wybierany na podstawie wszystkich wyrobów gotowych, wybierany jest tzw. „limit kolorystyczny
Batik Nanoszony
2.135 Wyroby gotowe barwione w technice batik nanoszony są wykonywane ręcznie.
2.136 Każda ze sztuk we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym będzie różnić się od siebie, należy mieć tolerancję +/- do 10%.
2.137 Niektóre wyroby gotowe będą mieć więcej efektu inne mniej, mogą pojawić się wyroby gotowe, które będą mieć więcej odstających plam efektu, które mogą odpaść, wykruszać się, mogą pojawić się plamy zaciągnięte, większe i mniejsze.
2.138 Podczas procesów technologicznych mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, które będą mieć uszkodzenia na krawędziach wyrobu gotowego, nieproporcjonalne spieranie koloru, dziury, oczka, rygi, plamy, żółte przebarwienia, pojawią się sztuki, które będą mieć więcej efektu sprania lub mniej.
2.139 Wsad testowy określa wsad produkcyjny, który jest wybierany na podstawie wszystkich wyrobów gotowych, wybierany jest tzw. limit kolorystyczny
2.140 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
Batik odbarwiający
2.141 Przed przystąpieniem do wsadu testowego i/lub wsadu produkcyjnego należy sprawdzić odbarwienie wszystkich belek, czyli z każdej belki odciąć kawałek materiału i zszyć w tzw. koc patchworkowy. Jest to prosec sprawdzający, czy każda z belek odbarwia się w tym samom odcieniu kolorystycznym.
2.142 Każdy wyrób gotowy będzie różnić się od siebie w procesie wsadu testowego i/lub wsadzie produkcyjnym.
2.143 Każda ze sztuk we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym będzie różnić się od siebie, należy mieć tolerancję +/- 10%. Niektóre wyroby gotowe będą mieć więcej efektu inne mniej, mogą pojawić się wyroby gotowe, które będą mieć więcej odstających efektu odbarwienia, inne mniej.
2.144 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.145 Podczas procesów technologicznych mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, które będą mieć uszkodzenia na krawędziach wyrobu gotowego, nieproporcjonalne spieranie koloru, dziury, oczka, rygi, plamy, żółte przebarwienia, pojawią się sztuki, które będą mieć więcej efektu sprania lub mniej.
2.146 Wsad testowy określa wsad produkcyjny, który jest wybierany na podstawie wszystkich wyrobów gotowych, wybierany jest tzw. limit kolorystyczny
OMBRE WYCIĄGOWE
2.147 Ombre dip-dye, zwane również ombre wyciągowe polega na barwieniu wyrobu gotowego w taki sposób, aby uzyskać przejście kolorystyczne od ciemniejszego do jaśniejszego tonu koloru.
2.148 W technice ombre dip-dye, zwane również ombre wyciągowe nie można uzyskać przejścia od koloru do białego tonu.
2.149 Nie można osiągnąć przejścia kolorystycznego ombre od koloru do czystej bieli.
2.150 Barwienie ombre jest techniką hand-made, czyli ręcznie wykonywaną. Każda ze sztuk w procesie wsadu testowego i wsadu produkcyjnego będzie różnić się od siebie pomimo, że wyroby gotowe będą wykonywane w tym samym wsadzie testowym i/lub produkcyjnym.
2.151 Wyroby gotowe ze względu na różnorodną rozmiarówkę, długość rękawów, skomplikowane przeszycia, kaptur będą miały w różnych miejscach przejście efektu ombre.
2.152 Podczas procesów technologicznych mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, które będą mieć uszkodzenia na krawędziach wyrobu gotowego, nieproporcjonalne nałożenie koloru, smugi, przebarwienia, niedobarwienia na szwach, w okolicach ściągaczy, rękawów, dołów, kołnierzy, pleców; plamy, zacieki, w przypadku dwóch kolorów powstaną pochodne innych; mogą powstać wyroby gotowe, na których zatraci się efekt przejścia ombre.
2.153 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.154
OMBRE NANOSZONE
2.155 Ombre dip-dye, zwane również ombre nanoszone polega na ręcznym barwieniu wyrobu gotowego w taki sposób, aby uzyskać przejście kolorystyczne od ciemniejszego do jaśniejszego tonu koloru.
2.156 Barwienie ombre jest techniką hand-made, czyli ręcznie wykonywaną. Każda ze sztuk w procesie wsadu testowego i wsadu produkcyjnego będzie różnić się od siebie pomimo, że wyroby gotowe będą wykonywane w tym samym wsadzie testowym i/lub produkcyjnym.
2.157 Wyroby gotowe ze względu na różnorodną rozmiarówkę, długość rękawów, skomplikowane przeszycia, kaptur będą miały w różnych miejscach przejście efektu ombre.
2.158 Podczas procesów technologicznych mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, które będą mieć uszkodzenia na krawędziach wyrobu gotowego, nieproporcjonalne nałożenie koloru, smugi, przebarwienia, niedobarwienia na szwach, w okolicach ściągaczy, rękawów, dołów, kołnierzy, pleców; plamy, zacieki, w przypadku dwóch kolorów powstaną pochodne innych; mogą powstać wyroby gotowe, na których zatraci się efekt przejścia ombre.
2.159 Wyroby gotowe barwione w dwóch i wiecej tonacjach kolorystycznych mogą uzyskać po połączeniu się barwników różne odcienie kolorystyczne.
2.160 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
SPĘKALINA – EFEKT ZMIEMI
2.161 Efekt spękaliny jest techniką hand made, czyli ręcznie wykonywaną.
2.162 Wykonawca zastrzega sobie możliwość wydłużenia czasu realizacji zlecenia, ze względu na czasochłonność wykonania produkcji w tej technice.
2.163 Efekt spękaliny możemy uzyskać na całości asortymentu lub jego elemencie.
2.164 Efekt spękaliny wykonany na całości asortymentu będzie nieregularny, nierównomierny. Każda ze sztuk będzie się różnić od siebie.
2.165 Efekt spękaliny wykonany na elementach asortymentu będzie nieregularny, nierównomierny. Każda ze sztuk będzie się różnić od siebie.
2.166 Grubość i intensywność efektu spękaliny będzie się różnić. Mogą występować sztuki, gdzie będzie mniej lub więcej efektu.
2.167 Podczas procesów technologicznych mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, na których efekt spękanej ziemi wykruszy się, odpadnie.
2.168 Rekomenduje się dołączenie metki pielęgnacyjnej z informacją o ręcznym efekcie, który może podczas noszenia zmieniać swój wygląd.
2.169 Efekt spękaliny nie jest rekomendowany na cienkich tkaninach/dzianinach.
2.170 Efekt spękaliny nie jest efektem trwałym - może odpadać, kruszyć się i ulegać przetarciu na całym wyrobie gotowym, w szczególność w miejscach, które narażone są na otarcia, ruch.
2.171 Wsad testowy określa wzór produkcyjny, który jest wybierany na podstawie wszystkich sztuk; wybierany jest tzw. „kompromisowy” wzór.
2.172 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
EFEKT FOLII
2.173 Podczas procesów technologicznych mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, na których efekt folii może spierać się, być nierównomiernie pokrytym na wyrobie gotowym, mogą być widoczne ślady klej.
2.174 Efekt folii jest techniką hand made, czyli ręcznie wykonywaną.
2.175 Wykonawca zastrzega sobie wydłużenie czasu realizacji zlecenia ze względu na czasochłonność wykonania produkcji w tej technice.
2.176 Efekt folii można uzyskać na całości asortymentu lub jego elemencie.
2.177 Efekt folii wykonany na całości asortymentu będzie nieregularny, nierównomierny. Każda ze sztuk będzie się różnić od siebie.
2.178 Efekt folii wykonany na elementach asortymentu będzie nieregularny, nierównomierny. Każda ze sztuk będzie się różnić od siebie.
2.179 Wszelkie przeszycia, zgrubienia, wypuklenia, guziki i tym podobne elementy mają wpływ na nieregularność efektu. W tych miejscach folia będzie grubiej występować.
2.180 Na białym asortymencie mogą powstać zażółcenia.
2.181 Na asortymencie mogą pojawić się ślady kleju.
2.182 Wykonana próba nie jest wzorem produkcyjnym.
2.183 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.184 Wsad testowy określa wzór produkcyjny, który jest wybierany na podstawie wszystkich sztuk; wybierany jest tzw. „kompromisowy” wzór.
2.185 Wsad testowy jest wskaźnikiem jak może wyglądać produkcja.
2.186 Efekt folii nie jest efektem trwałym. Pierwsze pranie powoduje spranie efektu około 30% , każde następne prania to około 5% sprania.
2.187 Wykonawca posiada swój katalog folii i nie pracuje na żadnej innej folii dostarczonej przez Zamawiającego.
2.188 Wykonawca nie przyjmuje wzorów produkcyjny z poprzednich produkcji do wykonania nowych produkcji.
2.189 Zamawiający jest zobowiązany do wykonania przed każdą nową produkcją próby.
2.190 Wykonawca nie podejmuje się produkcji bez wykonania próby.
2.191 Zamawiający przed każdą produkcją ma obowiązek dostarczenia wzoru.
2.192 Bez dostarczonego wzoru przez Zamawiającego, Wykonawca nie zrealizuje produkcji.
2.193 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
EFEKT SKÓRY
2.194 Podczas procesów technologicznych mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, na których efekt folii może spierać się, być nierównomiernie pokrytym na wyrobie gotowym, mogą być widoczne ślady klej.
2.195 Efekt skóry jest techniką hand made, czyli ręcznie wykonywaną.
2.196 Wykonawca zastrzega sobie wydłużenie czasu realizacji zlecenia ze względu na czasochłonność wykonania produkcji w tej technice.
2.197 Efekt skóry można uzyskać na całości asortymentu lub jego elemencie.
2.198 Efekt skóry wykonany na całości asortymentu będzie nieregularny, nierównomierny. Każda ze sztuk będzie się różnić od siebie.
2.199 Efekt skóry wykonany na elementach asortymentu będzie nieregularny, nierównomierny. Każda ze sztuk będzie się różnić od siebie.
2.200 Wszelkie przeszycia, zgrubienia, wypuklenia, guziki i tym podobne elementy mają wpływ na nieregularność efektu. W tych miejscach efekt skóry będzie grubiej występować.
2.201 Wykonana próba nie jest wzorem produkcyjnym.
2.202 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.203 Wsad testowy określa wzór produkcyjny, który jest wybierany na podstawie wszystkich sztuk; wybierany jest tzw. „kompromisowy” wzór.
2.204 Wsad testowy jest wskaźnikiem jak może wyglądać produkcja.
2.205 Wykonawca nie przyjmuje wzorów produkcyjny z poprzednich produkcji do wykonania nowych produkcji.
2.206 Zamawiający jest zobowiązany do wykonania przed każdą nową produkcją próby.
2.207 Wykonawca nie podejmuje się produkcji bez wykonania próby.
2.208 Zamawiający przed każdą produkcją ma obowiązek dostarczenia wzoru.
2.209 Bez dostarczonego wzoru przez Zamawiającego, Wykonawca nie zrealizuje produkcji.
2.210 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
LASER
2.211 Laser nanosi grafikę na wyrób gotowy.
2.212 Zamawiający zobowiązany jest dostarczyć kupon lub wyrób gotowy Wykonawcy w celu wykonania próby, czy dany materiał nadaje się do nanoszenia/wycinania metoda laserową grafiki.
2.213 Wzór produkcyjny może być ciemniejszy lub jaśniejszy niż wyroby gotowe barwione we wsadzie testowym i wsadzie produkcyjnym (+/- do 10% tolerancji) przy standardzie światła DL65, TL84
2.214 Zamawiający przed każdą produkcją ma obowiązek dostarczenia wzoru.
2.215 Zamawiający jest zobowiązany do dostarczenia grafiki Wykonawcy w rozszerzeniach jpg. / pdf. / cdr. Lub psd.
2.216 Plik musi być dobrej jakości rozdzielczość minimum 1000x1000 pikseli
2.217 Zamawiający dostarczając grafikę narysowaną na kartce papieru / nie będącą wynikiem pracy na komputerze musi użyć markera w kolorze czarnym .
2.218 Zamawiający dostarczając grafikę do wycięcia na materialne musi dostarczyć jak w wektorach.
2.219 Wyroby gotowe posiadające włókna sztuczne będą się przypalać.
2.220 Na wyrobach gotowych w kolorze białym laser będzie żółty lub niewidoczny.
2.221 Maksymalna grafika to 1,25m x 1,25.
2.222 Wszelkie przeszycia, zgrubienia, wypuklenia, guziki i tym podobne elementy mają wpływ na nieregularność nałożenia grafiki w technologii lasera.
2.223 Podczas procesów technologicznych mogą, pojawić się wyroby gotowe posiadające znamiona II i III gatunku, mogą pojawić się przesunięcia lasera, dziury, przypalenia.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
Administratorem twoich danych osobowych jest: KNK Production and Development spółka z ograniczoną odpowiedzialnością W każdym czasie masz prawo dostępu do danych, uzyskania kopii, żądania ich W każdym czasie możesz odwołać lub ograniczyć każdą ze zgód na przetwarzanie Jeśli uważasz, że Twoje dane są przetwarzane w sposób niewłaściwy, masz prawo zgłoszenia sprzeciwu oraz skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Korespondencję dotyczącą danych osobowych należy kierować na adres: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! lub pisemnie na ww. adres Administratora Jako Administrator Twoich danych osobowych: 1. Przetwarzamy je tylko w takim zakresie, w jakim wyrażasz na to zgodę lub w zakresie wynikającym z przepisów prawa. |